اخبار

راهنمای جامع خرید سرور مجازی (VPS)

چگونه هاست مناسب انتخاب کنیم؟

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و به طبع آن فناوری اطلاعات، نیاز به انجام عملیات محاسباتی پیچیده برای کاربران بیش از پیش احساس شد. انجام محاسبات پیشرفته نیازمند تجهیزات سخت افزاری بروز و گران قیمت است. بنابراین تهیه سخت افزارهای بروز و پیشرفته یکی از دغدغه های اصلی کاربران شد. رایانش ابری به عنوان راه حلی برای حل این مشکل مطرح شد.
رایانش ابری بر اساس تقاضای کاربران، دسترسی آسان به منابع را از طریق شبکه برای آنها فراهم می‌کند. به صورت کلی، استفاده کنندگان از فناوری های پردازش ابری بدون مالکیت منابع سخت افزاری، خدمات ابری را از شرکت‌های عرضه کننده اجاره می‌کنند و با صرف اندک هزینه از امکانات یک سرور فیزیکی به صورت مجازی بهره‌مند می‌شوند. کلیه منابع در سرورهای ابری به صورت اختصاصی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و خدماتی مشابه سرورهای مجازی و سرورهای خصوصی ارائه می‌شود، با این تفاوت که سرورهای ابری قابلیت‌های رایانش ابری از جمله ارتقای لحظه‌ای منابع، ایجاد سرویس با سرعت بالا و صرفه‌جویی در میزان مصرف منابع را به کاربران ارائه می‌دهد.

در مورد ویژگی‌های سرور ابری بیشتر بدانید :

با توجه به مواردی که گفته شد، در ابتدای کار باید برای انتخاب مناسب، انواع هاست و قابلیت‌های هریک را بدانیم تا با آگاهی از مزایا و معایب هر یک، مناسب‌ترین گزینه برای استفاده را انتخاب کنیم.

در این مقاله به 4 سوال مهم برای خرید VPS پاسخ داده می‌شود که عبارتند از:

  • یک هاست خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
  • تفاوت سرویس‌های هاستینگ در چیست؟
  • چگونه هاست مناسب خود را انتخاب کنیم؟
  • <