از جایی که هستید تا تحـــول در کسب و کار شما، فقط یک ابــــــــــر فاصله است!

مهاجرت ابری برای کسب و کارها چیزی فراتر از صرفاً توسعه فناوری اطلاعات است! این نوع مهاجرت در مورد کل کسب و کار شماست، همه چیز تغییر می‌کند و بهینه می‌گردد؛ از فناوری‌های به کار گرفته تا فرآیندهای ارائه خدمات و پشتیبانی، نیروهای انسانی، مخاطبین و مشتریان شما!

در حقیقت مهاجرت ابری فرآیند انتقال عملیات و زیرساخت‌های کسب و کار (شامل: سرورها، تجهیزات شبکه، برنامه‌های کاربردی، پایگاه‌های داده، نرم‌افزارها، سخت‌افزارها، دارایی‌های دیجیتال یا سایر عناصر تجاری حیاتی) به یک محیط رایانش ابری می‌باشد. شایان ذکر است که در بیشتر مواقع «مهاجرت ابری» بیانگر حرکت از زیرساخت‌های فعلی یا قدیمی به فناوری ابری می‌باشد اما درعین حال، این اصطلاح برای مهاجرت از یک ابر به ابر دیگر نیز صادق است.

یک نکته بسیار مهم: امروز سؤال این نیست که می‌خواهید به فضای ابری مهاجرت کنید یا خیر! بلکه سؤال اصلی این است که چگونه و با چه سرعتی این کار را انجام خواهید داد تا از رقبا و روند پیشرفت سریع این تکنولوژی در جهان عقب نمانید!

در طول همه‌گیری ویروس کرونا، پذیرش «مهاجرت ابری» و تحول فناوری‌های دیجیتال به طور چشمگیری در حوزه خدمات عمومی شتاب گرفت و همین امر موجب شد تا حرکت جهانی به سمت سرویس‌های ابری بسیار قوی‌تر و سریع‌تر از قبل صورت گیرد و به طور فزاینده‌ای به رشد و توسعه خود ادامه دهد.

بزرگترین فرصت‌هایی که با «مهاجرت ابری» برای کسب و کارها محقق می‌گردد:

  1. کارایی و عملکرد بالا و کاهش هزینه‌ها: با استفاده از زیرساخت‌های ابری، نیازی به صرف هزینه‌های هنگفت برای خرید و نگهداری تجهیزات، سخت‌افزار، مرکز داده و… ندارید. همچنین به تیم‌های بزرگ فناوری اطلاعات نیز برای مدیریت عملیات مرکز داده احتیاجی نیست و خیلی راحت می‌توانید تمام این موارد را به شرکت‌های اپراتوری ابری واگذار کنید!

 

  1. امنیت سایبری و امنیت داده‌: یکی از دغدغه‌های اصلی هر کسب و کاری، صرف نظر از اندازه و صنعت، امنیت داده‌های آن است. نقض داده‌ها و سایر جرایم سایبری می‌تواند درآمد شرکت، وفاداری مشتری و موقعیت برند را از بین ببرد؛ مهاجرت ابری بسیاری از ویژگی‌های امنیتی پیشرفته را ارائه می‌دهد و تضمین می‌کند که داده‌ها به طور ایمن ذخیره و مدیریت می‌شوند.

 

  1. مقیاس‌پذیری: فناوری ابر شرکت‌ها را قادر می سازد تا به طور موثر و به سرعت بخش‌های IT خود را بر اساس نیازهای تجاری افزایش یا کاهش دهند. اگر تقاضای کسب و کار شما افزایش یابد، می‌توانید به راحتی ظرفیت ابر خود را بدون سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های فیزیکی افزایش دهید. این سطح از چابکی می‌تواند به کسب و کارهایی که از رایانش ابری استفاده می‌کنند برتری واقعی نسبت به رقبا بدهد. مقیاس‌پذیری احتمالاً بزرگترین مزیت ابر است.

 

  1. کنترل: طبیعتاً کنترل بر داده‌های حساس برای هر شرکتی حیاتی است. مهاجرت ابری به شما امکان مشاهده و کنترل کامل داده‌های خود را می‌دهد. شما به راحتی می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام کاربر در چه سطحی به چه داده‌هایی دسترسی دارد. این به شما امکان کنترل می‌دهد و کار را ساده‌تر می‌کند.

 

  1. تسریع در تحول فرآیندهای کسب و کار: مهاجرت ابری به شما کمک می‌کند تا عملیات و فرآیندها را ساده‌تر کرده و ریسک را مدیریت کنید تا در نتیجه‌ی آن، نوآوری، رشد و انعطاف‌پذیری را افزایش دهید.

 

  1. نوسازی یا مدرنیزاسیون: شما می‌توانید با ترکیب دانش گسترده صنعت خود با قابلیت‌های فنی سرویس‌های ابری، حیاتی‌ترین بار کاری خود را به ابر منتقل کنید و زیرساخت‌های خود را برای آینده مدرن کنید.

زمان آن رسیده است که با بینشی جدید برفراز ابرها قدم بردارید و کسب و کار خود را ابـــــــری کنید!

این نگرش بسیار مهم است که تجربه مشتریِ خود را در قلب سفر و مهاجرت به ابر قرار دهید تا نحوه ارائه خدمات و پشتیبانی به آن‌ها را متحول کنید زیرا با توجه به پیشرفت فناوری‌ها، مشتریان انتظار خدمات دیجیتالی بیشتر و بهتری را خواهند داشت. راه‌حل‌های ابری می‌توانند به مجموعه‌ها کمک کنند تا با در دسترس‌تر کردن سرویس‌ها و فعال کردن خدمات کاملاً جدید، از طریق مدیریت حجم عظیمی از داده‌ها، این انتظارات را برآورده کنند و تجربه مشتریان خود را بهبود دهند.

 

دلیل اصلی حضور ما در این صنعت این است که به طور گسترده‌ای از نبوغ، خلاقیت و نوآوری خود برای ارائه محصولات و خدمات با کیفیت استفاده کنیم. امروزه در فضای ابری، رویکردها و راه‌حل‌های بی‌شماری برای انتخاب وجود دارد اما کلید غلبه بر چالش‌های کسب و کارتان یک استراتژی مهاجرت هدفمند است. تیم عملیات خلاق زَس (XaaS Creative Ops Group) در کنار شماست تا استراتژی مهاجرت ابری را همگام با اولویت قراردادن نیازهای کسب وکار خود، خدمات جدید و تجربه‌های شگفت‌انگیز مشتری ایجاد کنید.

با ثبت اطلاعات خود در باکس زیر می‌توانید «برنامه استراتژی مهاجرت ابری» ویژه کسب و کار خود را به صورت رایگان از ما دریافت کنید!

دکمه بازگشت به بالا