محصولات
راهکار‌ها
راهکارهای سازمانی
ایستگاه ابری
قیمت
صفحه اصلی /

دیتاسنتر ابری، زیرساختی به سبکی یک ابــــــــــر!

این سرویس به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا هر کاری را که با یک دیتاسنتر فیزیکی انجام می‌دهند، این بار روی «دیتاسنتر ابری» خود انجام دهند! اما با این تمایز که دیگر به هیچ سخت‌افزاری وابسته نیستند!

خرید دیتاسنتر ابری مجازی

دیتاسنتر ابــــــــری، کامل‌ترین زیرساخت ابری

سرویس ویژه دیتاسنتر ابری «زس» یا همان VPC، خدمتی در لایه زیرساخت ابری‌ست (Infrastructure as a Service) که تمامی امکانات یک دیتاسنتر فیزیکی را برای شما فراهم می‌سازد. انتقال زیرساخت‌های سنتی و فیزیکی به VPC به شرکت‌ها این فرصت را می‌دهد تا یک زیرساخت ابری امن برای طراحی و اجرای برنامه‌های کاربردی و حیاتی خود به همراه گزینه‌های پشتیبان‌گیری سریع و بازیابی خطاها ایجاد کنند. با استفاده از دیتاسنتر ابری، پنل ادمین Open Stack در اختیارتان قرار می‌گیرد و این امکان برای افرادی که به دنبال مدیریت زیرساخت ابری خود در تمامی لایه‌ها هستند، یک مزیت منحصر بفرد است.

دیتاسنتر ابری
در داشبورد ابری «زس» چه امکاناتی را برای مدیریت زیرساخت‌های ابری خود در اختیار دارید؟

در دیتاسنتر ابری «زس» در هر لحظه از شبانه‌روز می‌توانید از طریق امکان ویژه داشبورد مدیریت ابری، تمامی زیرساخت‌های خود را مدیریت و بهینه کرده و آن را با توجه به نیازتان مقیاس کنید.

1 مشاهده لحظه‌ای منابع و زیرساخت‌ها
2 مدیریت توپولوژی شبکه
3 مدیریت یکپارچه ماشین‌های مجازی
4 پیاده‌سازی Load Balancer
5 نظارت بر معماری زیرساخت
6 مدیریت فایروال پیشرفته
7 مدیریت دیسک‌های مجازی
مشاهده لحظه‌ای منابع و زیرساخت‌ها

مقایسه ویژگی‌های «سرور ابری» و «دیتاسنتر ابری»

مقایسه دیتاسنتر و سرور مجازی
دیتاسنتر ابری زس دیتاسنتر ابری
  • داشبورد تحت وب پیشرفته
  • کنسول تحت وب
  • پشتیبان گیری خودکار
  • پشتیبانی فنی
  • API ابری حرفه‌ای
  • مدیریت فایروال پیشرفته
  • مدیریت SDN
  • مدیریت دیسک مجازی
  • Load Balancer
  • Orchestration

دیتاسنتر ابری را مطابق نیاز خود راه‌اندازی کنید

می‌توانید منابع زیر را به هر میزان که می‌خواهید تنظیم کنید و مطابق نیازتان، دیتاسنتر خود را راه‌اندازی کنید.

ابر
پردازنده
4 Core
ابر
حافظه
4 GB
ابر
دیسک
50 GB
ابر
آی پی
1 IP
ابر
تعداد سرور
1 srv
ابر
ترافیک
50 GB
هزینه دیتاسنتر ابری 560,100 تومان خرید دیتاسنتر

کاربردهای دیتاسنتر ابری

قسمتی از مهم‌ترین کاربردهای دیتاسنترهای ابری را در هر صنعت یا حوزه‌ای که خدمات و یا محصولاتی در فضای آنلاین ارائه می‌دهند، در ادامه می‌بینیم

اجرای برنامه‌ها و نرم‌افزارهای سازمانی

اجرای برنامه‌ها و نرم‌افزارهای سازمانی

VPC یک راه حل عالی برای کاربران ابری است که خواهان کنترل کامل بر برنامه‌های سازمانی خود در قالب نرم‌افزار به عنوان سرویس (SaaS) هستند و گزینه‌های سفارشی‌سازی قدرتمند را ترجیح می‌دهند و دلیل اصلی آن جداسازی دارایی‌ها و زیرساخت ابری آن‌ها از سایر کاربران ابری است.
گزینه‌ای عالی برای دستیابی به امنیت و پایداری

گزینه‌ای عالی برای دستیابی به امنیت و پایداری

دیتاسنتر ابری، یک گزینه محبوب برای شرکت‌هایی‌ست که ترجیح می‌دهند از منابع ابری تلفیقی استفاده نکنند. امکان به اشتراک‌گذاری داده‌ها با شرکت‌های دیگر (شاید حتی رقبا) باعث شده است که پلتفرم‌های ابری خصوصی به منطقه‌ای امن و ایده‌آل برای آن‌ها تبدیل شود.
امکان ورود سریع‌تر به بازار

امکان ورود سریع‌تر به بازار

این امکان، رویکردی برای توسعه محصولات و خدمات جدید است. وقتی شرکت‌ها محصولاتی را با استفاده از معماری ابری خود ایجاد و اجرا می‌کنند، ایده‌های جدید را سریع‌تر به بازار می‌آورند، زمان ورود به بازار را کاهش داده و زودتر به خواسته‌های مشتری پاسخ می‌دهند.
پیاده سازی برنامه‌ها و سامانه‌های پیچیده چند لایه با نیازهای پردازشی بالا

پیاده سازی برنامه‌ها و سامانه‌های پیچیده چند لایه با نیازهای پردازشی بالا

شما می‌توانید با استفاده از دیتاسنتر ابری، معماری مورد نظرتان برای پیاده‌سازی سامانه‌ها و برنامه‌های اختصاصی خود را طراحی و پیاده‌سازی کنید.

دیتاسنتر ابری چیست؟

هرآنچه باید قبل از خرید از دیتاسنتر ابری «زَس» بدانید.

مزایای دیتاسنتر ابری

با در اختیار گرفتن دیتاسنتر ابری، از مزایای بسیاری برخوردار می‌شوید که در ادامه به برخی از این موارد اشاره شده است.

دسترسی ادمین پنل OpenStack
دسترسی ادمین پنل OpenStack
دسترسی پنل ادمین، یک رابط گرافیکی مبتنی بر وب است که مدیریت گسترده‌ای را در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا بتواند از ابزارهای تعبیه شده برای معماری زیرساخت ابری خود استفاده کنید.
Load Balancing
Load Balancing
متعادل کننده‌های بار یا Load Balancer برای زیرساخت‌های رایانش ابری ویژگی حیاتی هستند که توزیع بار درخواست‌ها را با مکانیزمی از پیش تعریف شده بین چند سرور مدیریت می‌کنند.
استفاده از image دلخواه
استفاده از image دلخواه
با استفاده از این قابلیت، شما می توانید image دلخواه و خاص خود را روی VM مورد نظرتان نصب و از آن استفاده کنید.
پشتیبان‌گیری خودکار
پشتیبان‌گیری خودکار
از پشتیبان‌گیری خودکار ابری برای مدیریت و بازیابی Block Storage از نسخه‌های پشتیبان استفاده کنید. با این خدمت، جلوی از دست رفتن داده‌ها را خواهید گرفت.
Snapshot
Snapshot
می‌توانید در هر لحظه که خواستید از آخرین تنظیمات و پیکربندی زیرساخت‌های فعلی خود Image تهیه کنید و آن را در هر زمانی و روی هر زیرساخت ابری دیگری بازنشانی کنید.
SDN
SDN
با استفاده از SDN، شبکه‌هایی که از پیچیدگی بالایی برخوردار هستند را مدیریت کنید و با بررسی توپولوژی شبکه‌ی خود، بدون بکارگیری تجهیزات فیزیکی اضافی، هزینه‌های خود را کاهش دهید.
بهینه‌سازی منابع
بهینه‌سازی منابع
با کاهش هزینه‌های عملیاتی و تقاضاهای کمتر در تیم داخلی IT خود، می‌توانید تلاش‌تان را روی دستیابی به اهداف کلیدی کسب‎‌وکار و شایستگی‌های اصلی بیزنس‌تان متمرکز کنید.
مشاوره فنی درباره خرید دیتاسنتر ابری

راهنمای خرید دیتاسنتر ابری

نیازهای کسب‌وکار شما اولین چیزی‌ست که قبل از تعیین منابع دیتاسنتر ابری خود باید به آن توجه کنید. بنابراین برای انتخاب درست، نیازهای امنیتی، الزامات فناوری، بارهای کاری متغیر و حجم کاری حساس به داده و… متغیرهای مهم شما هستند. ضمناً داشبورد یکپارچه ابری «زس» در اختیار شما قرار می‌گیرد تا امکان تغییر تمامی امکانات و زیرساخت‌ها را در لحظه داشته باشید.. قبل از اینکه دیتاسنتر ابری خود را بسازید، می‌توانید اولویت‌بندی و تشخیص درست نیازهای‌تان را از طریق ارتباط با کارشناسان ما در قالب مشاوره فنی دریافت کنید.

در نگاه کلی می‌توانید مراحل زیر را در هنگام انتخاب دیتاسنتر ابری دنبال کنید
ثبت نام در پنل زس
انتخاب سیستم عامل
انتخاب کیفیت سرویس
ورود به داشبورد

سوالات متداول

پاسخ‌های کوتاه برای پرسش‌های رایج کاربران

دیتاسنتر ابری یا همان VPC، خدمتی در لایه زیرساخت ابری‌ست (Infastructure as a Service) که تمامی امکانات یک دیتاسنتر فیزیکی را برای شما فراهم می‌سازد. انتقال زیرساخت‌های سنتی و فیزیکی به VPC به شرکت‌ها این فرصت را می‌دهد تا یک زیرساخت ابری امن برای طراحی و اجرای برنامه‌های کاربردی و حیاتی خود به همراه گزینه‌های پشتیبان‌گیری سریع و بازیابی خطاها ایجاد کنند.

شرکت‌ها از دیتاسنتر ابری برای آزمایش و اجرای برنامه‌ها، ایجاد و نگهداری پایگاه‌های داده، میزبانی و راه‌اندازی وب‌سایت‌ها و… استفاده می‌کنند. در واقع می‌توانند هر کاری را که تا قبل از این، در دیتاسنترهای فیزیکی انجام می‌دادند اینجا نیز به سادگی و با مقیاسی نامحدود انجام دهند و برای همیشه دغدغه راه‌اندازی، نگهداری و هزینه‌های عملیاتی آن را از خود دور کنند.

داشبورد ابری یکپارچه برای هرگونه تغییرات در منابع و زیرساخت‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن جزء خدمات پشتیبانی ابر «زس» به حساب می‌آید. علاوه بر این، پشتیبان فنی رایگان به صورت 24*7*365 در تمام لحظات سال جزء مواردی‌ست که در اختیار شما خواهد بود.

برای این‌ کار به مهارت برنامه‌نویسی یا دانش فنی خاصی نیاز ندارید! همه مراحل برای شما ساده‌سازی و از پیش آماده شده است: ابتدا از طریق داشبورد ابری «زس»، منابع و زیرساخت مورد نظر خود را به همراه دوره پرداخت آن انتخاب و در گام پایانی کیفیت سرویس خود را تعیین کنید و پس از پرداخت هزینه، دیتاسنتر ابری خود را بلافاصله راه‌اندازی کنید. در نهایت، دیتاسنتر از پیش پیکربندی شده خود را آماده استفاده دریافت خواهید کرد!

قیمت‌ها بسته به زیرساخت و منابع خاصی که استفاده می‌کنید و همچنین زمان واقعی کارکرد سیستم شما، بسیار متفاوت است. میزان پردازنده، حافظه، فضای دیسک و… از جمله فاکتورهای تأثیرگذار بر قیمت هستند. علاوه بر این سطح خدمات کیفی و پشتیبانی که از آن استفاده می‌کنید نیز روی قیمت نهایی اثر می‌گذارند.

امنیت داده‌ها در تمامی محصولات و خدمات «زس» اولویت اصلی‌ست. این امر در مورد دیتاسنتر ابری ما نیز صدق می‌کند. با دیتاسنتر ابری «زس»، نه تنها از انتقال داده‌های رمزگذاری شده، بلکه از ذخیره‌سازی رمزگذاری شده و پشتیبان‌گیری منظم از داده‌ها نیز بهره‌مند خواهید شد. زیرساخت امنیتی دیجیتال و فیزیکی ابر «زس» از داده‌های شما به طور جامع محافظت می‌کند. مراکز داده ما، سرورهای مدرن با کارایی بالا و لایه‌های محافظتی‌ست که از شبکه امنیتی ما در برابر هر مدل حملات ناخواسته محافظت می‌کند.

برخی از مزایای استفاده از VPC عبارتند از حداقل هزینه زیرساخت فناوری اطلاعات، مقیاس بندی منابع بر اساس تقاضا (بالا و پایین)، تقریباً صفر بودن زمان خرابی به دلیل تعمیر و نگهداری، امنیت بالا و کنترل دسترسی و…

مجموعه‌هایی که از دیتاسنتر ابری «زس» استفاده کرده‌اند

مشتریان زس
خدمات مالی و بیمه بیمه دی

تحول دیجیتال و استفاده از فناوری‌های مدرن در حال حاضر یکی از روندهای پویا در صنعت بیمه است. شرکت «بیمه دی» به عنوان یکی از مجموعه‌های بیمه‌ای پیشرو در این حوزه شناخته می‌شود و یکی از دغدغه‌ها و موضوعات مهم برای آن‌ها در بخش IT، استفاده از قابلیت افزایش یا کاهش منابع در لحظه و کنترل و بهینه‌سازی هزینه‌ها بوده که راه‌حل آن را در استفاده از فناوری ابری پیدا کردند. آن‌ها تمایل داشتند تا وارد بازی سخت و پیچیده خرید و نگهداری دیتاسنترهای سنتی با دغدغه‌های تمام‌نشدنی‌اش نشوند! و اینجا آغاز همکاری و همراهی بیمه «دی» و ابر «زس» برای راه‌اندازی «دیتاسنتر ابری» بود.