اخبار

برگزاری آزمون به وسعت ایران

ابر زس افتخار داشت تا به ارائه خدمات رایانش ابری خود، تجربه‌ای ماندگار برای دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد نماید.دانشگاه آزاد اسلامی با صرف هزینه‌ای بسیار پایین، در سریع‌ترین زمان ممکن، دیتاسنتر ابری خود را خریداری نمود و تنها به میزان استفاده خود هزینه کرد.

اسفند ۹۸ برای همه ما یادآور دوران همه‌گیری کرونا در کشور است. دورانی که کمتر کسی برای مقابله با آن آماده بود ولی به هر روی بسیاری از بخش‌های مختلف زندگی ما را در گیر کرد. یکی از مهم‌ترین تغییرات در نظام آموزشی کشور بود. برگزاری کلاس‌های آنلاین، تعاملات و مراودات بر بسترهای متنوع ارتباطی اینترنتی و در آخر برگزاری آزمون‌های پایان ترم به صورت آنلاین هر یک با راهکارهای مختلف انجام گرفتند.

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از پیشتازان برگزاری کلاس‌ها و آزمون‌ها به صورت آنلاین بود. مسئولین این دانشگاه برای ارائه خدمات برگزاری آزمون آنلاین به دانشجویان خود، می‌بایست قابلیت سرویس‌دهی به بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو در روز را داشته باشند.

اما از نظر فنی، مهم‌ترین بخش این خدمات اینترنتی دانشگاه، برگزاری آزمون آنلاین به صورت همزمان برای حجم عظیم دانشجویان بود. جایی که روزانه چیزی حدود ۲۰۰ هزار نفر دانشجو به صورت برخط آزمون می‌دادند. برگزاری چنین آزمونی نیازمند منابع سخت‌افزاری و پهنای باند مناسبی است که همواره این سیستم را بالا نگه دارد.

در این شرایط ابر زس افتخار داشت تا به ارائه خدمات رایانش ابری خود، تجربه‌ای ماندگار برای دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد نماید. یکی از بهترین گزینه‌های دانشگاه‌ها برای صرفه‌جویی در منابع، استفاده از خدمات رایانش ابری برای ارائه سرویس با کیفیت بر بستر وب است. در حالی دانشگاه آزاد برای تجهیز دیتاسنتر خود نیاز به صرف منابع زیادی برای خرید سرور، خرید پنهای باند، و نصب و راه‌اندازی سیستم‌ها داشت، استفاده از زیرساخت ابری ابر زس به کاهش هزینه‌های این مجموعه کمک شایانی نمود. دانشگاه آزاد اسلامی با صرف هزینه‌ای بسیار پایین، در سریع‌ترین زمان ممکن، دیتاسنتر ابری خود را خریداری نمود و تنها به میزان استفاده خود هزینه کرد.

ابر زس برای ایجاد تجربه‌ای مطمئن ، خدمات مدیریت شده خود را به این مجموعه ارائه نمود. تنظیمات ماشین‌های ابری، تنظیمات امنیتی زیرساخت، تنظیم و بهینه‌سازی زیرساخت‌ها با راه‌اندازی کامل سیستم‌عامل سرورها و بهینه‌سازی منابع مصرفی از جمله خدمات ارائه شده به دانشگاه آزاد اسلامی بود. همچنین ابر زس برای ایجاد پایداری مناسب شبکه، پهنای باند مناسب با نیاز این مرکز آموزشی بزرگ را تأمین نموده و ارتباط پایداری را برای کاربران سامانه رقم زد.

ابر زس موفق شد با ایجاد زیرساخت ابری مناسب برای این مرکز مهم دانشگاهی کشور، تجربه بی‌نظیری از خدمات آموزش آنلاین را برای دانشجویان این دانشگاه خلق نماید. تجربه‌ای که برای ابر زس نیز بسیار ارزشمند بوده و این شرکت را بیش از پیش برای ارائه خدمات مدیریت شده روی زیرساخت‌های ابری برای مراکز بزرگ آموزشی کشور آماده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

دریافت سرویس تست رایگان

ارتباط با ابر زَس

تلفن:        91078149 –  021

ایمیل:       Sales@XaaS.ir