photo
1399-11-15

پرده برداری مایکروسافت از سرویس کوانتوم برای عموم
به نقل از خبرگزاری cnet.com سرویس Azure Quantum مایکروسافت، روز دوشنبه برای بازدید عموم افتتاح شد و فناوری محاسبات کاملاً متفاوتی را برای دومین سرویس بزرگ رایانش ابری جهان معرفی کرد.
Azure Quantum شامل رایانه‌های کوانتومی ساخته شده توسط Honeywell و IonQ است. این ماشین‌ها با استفاده از طرحی به نام ion trap به پردازش اطلاعات می¬پردازند. ion trap با استفاده از کیو بیت که عنصر اساسی مورد استفاده رایانه‌های کوانتومی برای ذخیره و پردازش اطلاعات است کار می‌کند
مایکروسافت قصد دارد در آینده طرح دیگری از مدارهای کوانتومی، با کیوبیت‌های دارای مدارهای الکتریکی فوق سرد اضافه کند. این در حالی است که مایکروسافت نوید ارائه کیوبیت توپولوژیک را به دنیا داده است. یکی از مشکلات رایانه‌های کوانتومی این است که پایداری پایینی برای انجام محاسبات طولانی دارد و مایکروسافت این مشکل را نسبتاً در کیوبیت توپولوژیک برطرف ساخته است.
شرکت¬ها و صنایع مختلفی بر روی این تکنولوژی سرمایه گذاری کرده¬اند و با به روی کارآمدن این تکنولوژی شاهد دنیایی جدید از تکنولوژی روبرو خواهیم بود و می¬توان آن را عصر جدید در پردازش اطلاعات دانست.Krysta Svore ، مدیر کل مایکروسافت کوانتوم با تاکید بر این نکته گفت: "ما به یک کامپیوتر بزرگ، مقیاس پذیر و قابل اعتماد کوانتومی نیاز داریم. "
منبع خبر