photo
1399-10-03

همدستی Meditech و google cloud برای راهکاری بهداشتی
Meditech به تازگی با همکاری google cloud راهکاری بهداشتی مراقبتی را در بستر رایانش ابری معرفی کرده. این مجموعه به منظور گسترش بیشتر قابلیت‌های الکترونیکی سلامت الکترونیکی (EHR) برای طیف وسیعی از سازمان‌های بهداشتی درمانی است.
بستر ابری meditech برای مراقبت‌های بهداشتی و درمانی به صورت الکترونیکی یا EHR طراحی و ارائه شده است . نسل آینده این پلتفرم با ارایه محیطی مبتنی بر وب خواهان مهیا ساختن EHR به صورتی قابل اطمینان و شخصی است، تا بتواند برای کاربران محیطی مطمئن ایجاد نماید.
اسکات رادنر، معاون فناوری پیشرفته در Meditech، در بیانیه مطبوعاتی گفت: "بستر Cloud MEDITECH مهمترین گام بعدی در ارائه خدمات برای سازمان‌ها و مراقبت‌های بهداشتی است. آن‌ها می‌توانند با این فناوری ابزار لازم را برای دستیابی به اهداف مراقبتی، مالی و ارائه خدمات در اختیار داشته باشند." وی افزود: "این راه حل های مبتنی بر ابر، صرف نظر از اندازه و بودجه مشتریان به آنها امنیت، در دسترس بودن، قیمت مناسب و انعطاف پذیری مورد نیاز را می‌دهد.
علاوه بر این، در مدل هیبرید ارایه شده مزایای ابری بودن برای سیستم‌های سنتی و سیستم‌های میزبان هر دو فراهم شده است. بستر ابری Meditech به بخش‌های Expanse NOW High Availability SnapShot وVirtual Care تقسیم می‌شود. دو بخش اول با استفاده از قابلیت‌های ابر گوگل مانند محاسبه و ذخیره‌سازی، داده‌های خاص مراقبت‌های بهداشتی، تجزیه و تحلیل، امنیت و راه حل‌های مدیریت هویت می‌توانند راه کارهایی کارآمد و با امنیت بالا را برای مراقبت‌هایی الکترونیکی ایجاد کنند.

معرفی بخشهای مختلف

Expanse NOW: یک برنامه برای سیستم‌های گوشی هوشمند است که پزشکان با آن می‌توانند رفتار و علایم بیماران را کنترل کنند. همچنین این سیستم در صورت تغییرات می‌تواند در لحظه پزشکان را مطلع ساخته و به بیمار دستورات پزشکی لازم را منتقل کند.

در همین هنگام بخش دیگر یعنی High Availability SnapShot با دسترسی به اطلاعات مهم بیمار مانند داروها؛حساسیت ها و پرونده بیمار به پزشکان در تشخیص صحیح کمک می‌کند البته این سیستم از تمامی دستوراتی که در سیستم اریه می‌شود به صورت خودکار پشتیبان تهیه می‌کند تا در پرونده بیمار ثبت گردد. Virtual Care نیز به بیماران این امکان را می‌دهد تا بتوانند برای ویزیت یا مراقبت‌های فوری زمانی را انتخاب کنند، البته کاربران جدید نیز می‌توانند از طریق این سیستم اقدام به ثبت نام نمایند تا به سازمان مربوطه متصل شوند.
جو مایلز، مدیر عامل مراقبت‌های بهداشتی و علوم زندگی در Google Cloud گفت: "دسترسی به داده‌های مراقبت‌های بهداشتی برای اطمینان از مراقبت‌های با کیفیت بسیار مهم است، به خصوص که مراقبت‌های بیشتر و بهتر انجام می‌شود." مایلز ادامه داد: "ما خوشحالیم که MEDITECH Google Cloud را برای استقرار نسل بعدی پلت فرم EHR خود انتخاب کرده و منتظر همکاری با سازمان‌های بهداشتی برای ایجاد بنیادی برای آینده دیجیتال هستیم." Meditech برای اولین بار در اکتبر گذشته با Google Cloud همکاری کرد تا سیستم EHR خود را از طریق پلتفرم ابر عمومی Google ارائه دهد.
منبع خبر