photo
1399-09-02

ابرهای مایکروسافت لینوکس می بارند
با توجه روزافزون به برنامه‌های open source چند سالی است که شرکت مایکروسافت در فکر راه‌اندازی سیستم‌های لینوکسی بر بستر ویندوز است، که در نسخه‌های اخیر ویندوز 10 شاهد آن بوده‌ایم. اما این بار azure یا همان ابر مایکروسافت می‌خواهد کانتینرهایی مخصوص ایجاد نماید. البته نباید از این نکته بگذریم که توزیع‌های لینوکس هر روز در حال رشد و زیاد شدن است و این شرکت را مجبور به ایجاد گروهی لینوکسی برای توسعه کار خود نموده است.
نسخه‌های لینوکس روی بستر ویندوز را که با عنوان the Windows Subsystem for Linux (WSL) می‌شناسیم شاید بتواند ubuntu و suse را پشتیبانی کند اما در پشتیبانی از Azure Sphere و موارد امنیتی لینوکس در آن و یا SONiC networking distribution که برای محاسبه سخت افزار در شبکه های خصوصی azure استفاده می‌شود، کاربرد چندانی ندارد.

به همین علت گروه لینوکسی مایکروسافت به تازگی نسخه لینوکسی با نام CBL-Mariner برای سرویس‌های edge در azure ایجاد نموده است که سربار محاسباتی بر روی Kubernetes را می‌تواند کاهش دهد و اضافه بار ایجاد نماید. البته این نسخه کاملا مورد استفاده قرار نگرفته و باید منتظر خبرهای بیشتری در این باره باشیم.

منبع خبر