photo
1399-08-17

بازی های XBOX سوار بر ابر XCLOUD
عدم سازش XBOX GAME PASS مایکروسافت باApp Store اپل به نقطه اوج خود رسیده است و شایعات حاکی از آن است که شرکت مایکروسافت قصد دارد استریم‌های خود را بر رویXcloud راه‌اندازی کند.
فیل اسپنسر مدیر حال حاضر XBOX در شرکت مایکروسافت در اوایل ماه جاری با فراخوانی خبرنگاران در جلسه‌ای گفت که مایکروسافت به دنبال راه حلی مبتنی بر مرورگر است. وی همچنین اعلام کرد که " کار ما درIOS پایان پذیرفته است". این بدان معناست که کاربران می توانند به بازی‌های XBOX از طریق سرورهای ابری دسترسی داشته باشند و دیگر نیازی به نصب برنامه‌های مجزا نیست.

مشکل از جایی آغاز شد که شرکت اپل اجازه فعالیت به برنامه‌های فروشگاهی شرکت‌های دیگر را نمی‌دهد و تمامی برنامه‌ها باید از طریق App Store یا فروشگاه‌های آنلاین مورد تایید اپل ارائه شوند. مسئولان این شرکت با توجه به عملکرد XBOX GAME PASS و بارگیری بازی‌های XBOX در این برنامه، آن را به عنوان فروشگاه حساب کرده و مجوز فعالیت آن را لغو نموده‌اند. طبق قوانین شرکت اپل، مایکروسافت باید برای هر بازی نسخه جداگانه ایجاد کند که با توجه به حجم بازی های XBOX این مورد خود می‌تواند به مشکل بزرگی برای کاربران تبدیل شود .

مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرده است :" این یک تجربه بد برای مشتریان است. گیمرها می خواهند دقیقاً مانند کاری که در فیلم‌ها یا آهنگ‌ها انجام می دهند، با استفاده از یک فهرست، بازی خود را انتخاب کنند و مجبور به بارگیری و نصب بیش از 100 برنامه نباشند "

با راه اندازی بازی‌های XBOX بر روی سرورهای ابری دیگر مایکروسافت نیازی به پلتفرم IOS ندارد و تنها با استفاده از یک اپلیکشن می‌تواند به کاربران خود دسترسی¬های لازم به تمام بازی‌ها را بدهد. البته این روش بسیار شبیه به راه حل پیشنهادی آمازون برای پلتفرم بازی ابری خود، Luna است و راه حل جدیدی محسوب نمی شود.

خبرهای XCLOUD فقط منحصر به IOS نیست و باید منتظر گسترش این ابر برای پلتفرم‌های دیگر نیز باشیم.
منبع خبر