photo
1399-04-30

اوراکل ترکیب کامل سرویس های ابری خود را به مراکز داده ها ارائه می دهد

با بخش اختصاصی Cloud@Customer، سازمان ها می توانند به بیش از 50 سرویس ابری ، از جمله پایگاه داده اوراکل و سرویس هایSaaS ، دسترسی داشته باشند.
اوراکل رسما از گسترش ابر ترکیبی Cloud@Customer با ارائه اولین محصول اختصاصی منطقه Cloud@Customer خبر داد. این سرویس جدید و کاملاً مدیریت شده کلیه سرویس های عمومی اوراکل از جمله بانک اطلاعات و سرویس های SaaS را مستقیماً به یک دیتاسنتر مشتری انتقال می دهد.
اوراکل می گوید، مشتریانی که خدمات مورد استفاده خود را سفارش می دهند، با در نظر گرفتن حداقل پرداختی 500،000 دلار در ماه، به مدت سه سال برای تمامی مناطق اختصاصی Cloud@Customer هزینه می کنند. از طرف دیگر، سازمان ها می توانند فقط با بانک اطلاعات اوراکل در سرویس Exadata Cloud با حداقل هزینه، 10 هزار و 800 دلار در ماه پرداخت کنند.
Steve Daheb ، به ZDNet گفت: این قیمت گذاری باعث می شود که عرضه جدید این سرویس برای شرکت های بزرگ و متوسط در دسترس باشد.
Oracle قبلاً Exadata (سریعترین پلتفرم بانک اطلاعاتی Oracle) را از طریق Cloud@Customer به عنوان سرویس ابری در دیتاسنترها ارائه می داد. Exadata به صورت پیش فرض می تواند بیش از 50 سرویس ابری را ارائه و پشتیبانی کند.
اوراکل قصد دارد با پایین آوردن بارهای کاری مشتریان، سهم بیشتری از بازار ابر را تأمین کند.
در حالی که سایر ارائه دهندگان ابر انواع مختلفی از سیستم عامل های هیبریدی را ارائه می دهند، قابل مقایسه ترین مورد موجود، Outposts خدمات AWS است که به طور موثری یک بخش محدود از AWS را به دیتاسنترهای مشتری می آورد.
AWS به تازگی اعلام کرد که بانک های اطلاعاتی RDS، از جمله MySQL و PostgreSQL به طور کلی در Outpost ها موجود هستند. با این حال، آمازون قول نمی دهد داده ها را محلی نگه دارد.
در حال حاضر، کلیه عملیات پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات در مناطق در دسترس AWS است. که سیستم Outposts به آن متصل است و اجرا می شود.
اوراکل گفت که با Oracle Cloud@Customer، هرگز داده های شما از دیتاسنتر شخصی خارج نمی شوند، مگر اینکه شما بخواهید. برای تهیه نسخه پشتیبان به راحتی از Cloud@Customer خود در مناطق عمومی Oracle استفاده کنید.
اوراکل ادعا می کند که با داشتن پایگاه داده در Oracle Exadata Cloud@Customer، سازمان ها از نظر زمان 98 درصد نسبت به SQL بهتر عمل کنند. کمتر از آنچه که در RDS، AWS وجود دارد. علاوه بر این، اوراکل می گوید مشتریان می توانند 7 برابر پایگاه داده های خود را بزرگتر کنند، به ادغام بیشتر بانک اطلاعاتی دست یابند و عملکرد خود را 12 برابر بیشتر از SQL IOPS و 10 برابر توان SQL بهبود دهند.منبع خبر