photo
1399-03-20

با موبایل در دستتان چه کارهایی می‌توانید انجام دهید؟

در عصر ارتباطات و فناوری، با وجود امکانات بسیار، این امکان برای کارکنان سازمان ها مهیا شده تا در هر زمان و در هر مکان به اطلاعات و سامانه های سازمان دسترسی داشته باشند. شرکت ها برای بالابردن بهره وری و افزایش کیفیت پاسخگویی به مشتریان خود، در صدد ایجاد شعب بین المللی در سراسر جهان می باشند. بنابراین به سامانه های ابری مهاجرت نموده و اطلاعات خود را در این سامانه ها از طریق اینترنت قرار می دهند. نکته اصلی برای استفاده از پتانسیل تجاری این رویکرد جهانی، افزایش کیفیت ارتباط بین کاربر نهایی و سرویس های آنها در اینترنت می باشد.
به این سوالات فکر کنید:
اکنون چگونه مطالعه می کنید؟
چگونه آخرین پروژه کاری خود را در حین سفر انجام دادید؟
چگونه آن برنامه را تنها با نشستن در یک کافه ساختید؟
نکته این است که شما بدون توجه به نوع دستگاه های استفاده شده، به یک موبایل اعتماد کرده و تمامی کارهایتان را با آن انجام می‌ دهید. تکثیر سامانه های اینترنتی مانند Google Chrome را با سیستم عامل هایی مانند ویندوز 10 ، macOS که اکنون به طور ترکیبی استفاده می ‌شود و با «موبایل» بیشتر است، را مشاهده می‌کنید.
این نکته‌ی مهم را می توان فهمید که روش های استفاده از تکنولوژی همیشه و به سرعت در حال تغییر هستند. به این ترتیب ، نحوه مدیریت و ایمن سازی دستگاه ها نباید دچار مشکل شود و مزایای آن از بین برود. باید به صورت خصوصی ادامه پیدا کند.
کارها به صورت خیلی خوب و باور‌نکردنی انجام می شوند، این بخش با یک نقل قول از تحلیلگر که احتمالاً قبلاً دیده اید (با استفاده از گارتنر) آغاز می شود: "ترکیب ویندوز 10، سیستم عامل گوگل کروم و MacOS اپل نیاز به یک کنسول مدیریت درسمت کاربر دارد که بیش از 70 درصد سازمان ها تا سال۲۰۲۴ از آن استفاده میکنند. "
این کنسول ترکیبی از مبنای مفهومی است که در unified endpoint management (UEM) به عنوان "مدیریت مدرن" شناخته می شود. ایده آل این است که یک راه کارUEM باید بتواند از وظایفی که یک ابزار سنتی مدیریت مشتری (CMT) انجام می دهد، پشتیبانی کند - از قبیل پچ کردن، حسابرسی و توزیع برنامه های سنتی، اسکریپت ها، و پرونده ها - همچنین برای دستگاه های همراه (MDM) ارایه دهد که بتوان از یک پلتفرم، تمام سیستم را کنترل و سیاست گذاری نمود.
این به نوبه خود، باعث می شود که دید مدیر برروی سیستم هایی که باید مدیرت شوند در سطح وسیعی افزایش پیدا کند، و همچنین در بسیاری از شرکت های بزرگ میتواند باعث افزایش پاسخگویی شود.
با این حال ، در مکالمات خود با مدیران فناوری اطلاعات و امنیت ، به یک توافق جامع رسیدیم که در آینده داشتن یک UEM پیکربندی شده برای پشتیبانی از تمام سیستم های endpoint (مانند لپ تاپ ها، گوشی های همراه pc ها) الزامی است.منبع خبر