photo
1397-06-19

چهارمین گردهمایی جامعه رایانش ابری
چهارمین گردهمایی جامعه رایانش ابری در 26 تیرماه 96 برگزار شد. ابر زس به عنوان یکی از برگزارکننده¬ها و حامیان اصلی این رویداد در همایش حضور داشت.
همایش برای ما از هفته¬ی قبلش شروع شد. مسئولیت آماده¬سازی تمام پکیج¬ها با ما بود و کلی هم طراحی¬های جورواجور داشتیم که دلمون می¬خواست همه¬ش رو پیاده کنیم. روز همایش مسئولیت پذیرش مهمانان با ما بود. چه لذت بخش بود دیدن چهره های کنجکاو دوستان و هم مسیرهایمان. با اینکه یه سری از اسامی خیلی دیر به دستمون رسید و این باعث شد کمی نظم کارهایمان به هم بریزد ولی مانع درست جلو رفتن کارها نشد و همه را بدون مشکل و توقف پذیرش کردیم. میهمانان زیادی از گوشه و کنار کشور آمده بودند.
بعد از استقرار مهمانان و شرکت¬کنندگان، سخنرانی جناب آقای مهندس جهانگرد آغاز شد و مطالب مهمی در رابطه با آینده تکنولوژی کشور مطرح شد. ایشان پس از ابراز رضایت از روند پیشرفت تکنولوژی رایانش ابری در کشور، بر لزوم حفظ این روند و سرعت بخشیدن به آن تأکید کردند. بعد از این سخنرانی، مدیران برخی از شرکت¬های فعال در حوزه رایانش ابری کشور در لایه¬های مختلف مطالبی رو ارائه کردند. شروع این سخنرانی¬ها با ابر زس بود. دکتر سیدمحسن سیدصالحی ، مدیرعامل و هم بنیانگذار ابر زس در مورد اهمیت زیرساخت¬های ابری با عنوان "رایانش ابری، پیشران توسعه IT" مطرح کردند. فایل این سخنرانی رو می¬تونید از لینک زیر دریافت کنید: بعد از اتمام سخنرانی¬های افتتاحیه، جو صمیمی و دوستانه¬ای سرتاسر سالن و مجموعه برگزاری همایش را پر کرد. گروه¬های مختلفی با هم در مورد آینده این صنعت صحبت می¬کردند. پیشنهادهای همکاری بسیار خوبی به ما شد و خیلی از اون¬ها بعد از همایش پیگیری شد و داره به نتایج خوبی می¬رسه.
کارگاه¬های مختلف و مفیدی برگزار شد. یکی از این کارگاه¬ها که مسئولیت برگزاری اون به عهده ابر زس بود، کارگاه " Auto Scaling & pay as you go در رایانش ابری " بود که محمد برگزارش کرد.
استقبال خوبی از کارگاه محمد شد. متخصصین برجسته و بنام شرکت¬های بزرگ و معتبر هم در این کارگاه شرکت کرده بودند. محمد به توضیح فنی و دقیق عناصر اصلی یک زیرساخت ابری پخته و با تجربه پرداخت و در نهایت نیز به سوالات فنی حاضرین جواب داد.
در سالن اصلی تعداد زیادی میزگرد و پنل برگزار شد که یکی از پنل¬های جذاب¬ ، پنل زیرساخت بود؛ ابر زس در این پنل حضور داشت و به دیگر شرکت کنندگان کمک کرد تا مسیری که در 4 سال گذشته طی کرده است را بیشتر بشناسن. در پنل رگولاتوری مدیریتی هم مدیرعامل ابر زس نقش یک منتور با تجربه رو داشت.
این همایش بسیار برای ما شیرین بود. چون تونستیم تجربیات 4 ساله سرویس دهی ابر عمومی خودمون رو به همه کسانی که به این حوزه علاقه دارن منتقل کنیم و در آخر ابر زس 2 تا تندیس و تقدیر گرفت. یکی از کمیته برگزاری و دیگر از شرکت کنندگان! کمیته برگزاری به خاطر حمایت¬هایی که ابر زس انجام داده بود. شرکت کنندگان هم به ابر زس لطف داشتند و بیشترین رای رو به عنوان بهترین ابر کشور به ابر زس دادند. این انتخاب، مسئولیت ما رو برای قدم¬های بعدیمون سنگین¬تر کرده است. حالا می¬دونیم که نگاه خیلی¬ها به محصولات ما و توسعه اون¬هاست.