تخفیف برای اولین خرید سرویس ابری با کد تخفیف: Welcome2XaaS

قوانین و مقررات

قوانین و مقررات
1400/02/16

شرایط، ضوابط و SLA استفاده از خدمات رایانش ابری ابر زس

کلیه مشتریان (حقیقی و حقوقی) ابر زس، می‌‌بایست از «شرایط و ضوابط استفاده از خدمات ابری» اطلاع داشته و شرایط مذکور را به ‌طور کامل مورد قبول و پذیرش خود قرار دهند. 

شرایط استفاده از خدمات در ابر زس مبتنی بر قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. بدیهی است با تغییر هر یک از قوانین، این شرایط نیز تحت تأثیر قرار و تغییر خواهد کرد. با توجه به این موضوع ابر زس حق حذف، اضافه یا تغییر هر یک از بندهای این شرایط را ضمن انتشار در سایت رسمی ابر زس به آدرس XaaS.ir برای خود محفوظ نگه می‌‌دارد.

ابر زس یک شرکت دانش بنیان است و کلیه ی فرآیند‌ها و دستور العمل های اجرایی در آن بر مبنای اصول و قواعد شرکت های دانش بنیان اجرا می‌شود.

همچنین در صورت تغییرات در مفاد قوانین و مقررات، تیم ابر زس تا بروز رسانی نسخه جدید درسایت "شرایط، ضوابط و SLA استفاده از خدمات رایانش ابری ابر زس" اطلاع رسانی ‌های لازم را مکتوب، و از طریق کانال ‌های رسمی ابر زس به مشتریان خود اطلاع رسانی خواهد کرد. و این اطلاع رسانی میتواند به صورت فردی یا گروهی انجام پذیرد.

• درگاه اصلی اطلاع رسانی در ابر زس، سایت XaaS.ir است. سایر اطلاعات و اخبار غیر موجود در سایت از طریق دیگر کانال های اطلاع رسانی به مخاطبان انتقال داده خواهد شد.

1. استفاده از خدمات ابر زس به ‌منزله تائید کلیه قوانین خرید می‌‌باشد.

2. کاربر اذعان می‌‌نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه ‌شده اعم از آدرس ‌ها، شماره تماس، اطلاعات شناسایی و... صحیح بوده و با هر تغییر، اصلاحات لازم را در پنل کاربری اعمال نماید.

3. کاربر موظف است در صورت صلاحدید ابر زس به منظور احراز هویت، در هر وضعیتی از سرویس خود تصویر رنگی کارت هوشمند ملی خود را ارسال نماید. درصورتی‌ که کاربر به هر دلیلی از ارسال مدارک خودداری نماید، کلیه سرویس ‌ها و دسترسی اطلاعات وی تا زمان ارسال مدارک به حالت تعلیق درخواهد آمد..

• در شرایط خاص که نیازمند پیگیری ابر زس با مراجع ذیصلاح قضایی می‌باشد، درصورت ارسال مدارک شناسایی معتبر توسط کاربر، دسترسی به سرویس و اطلاعات میتواند با تاخیر صورت پذیرد و این زمان تا رفع ابهام در ممنوعیت قضایی با اطلاع رسانی به کاربر از طریق کانال ‌های رسمی ابر زس به طول خواهد انجامید.

4. کاربر موظف به رعایت قوانین مقررات و مصوبات مربوطه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

5. کاربر موظف به رعایت شئون و قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. هرگونه مسئولیت ناشی از عدم رعایت قوانین فوق به عهده کاربر بوده و ابر زس هیچ‌ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

6. به کاربران محترم خدمات ابری ابر زس اکیدا توصیه می‌ شود رمز عبور خود را به ‌صورت دوره‌ ای تغییر دهند و در حفظ محرمانگی آن تمام تلاش خود را بکار گیرند. عواقب ناشی از عدم حفظ محرمانگی بر عهده کاربر خواهد بود و ابر زس مسئولیتی در این ‌باره نخواهد داشت.

7. کاربر به ‌هیچ‌ وجه حق انتقال و تفویض حقوق و تعهدات خود به شخص یا اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر را بدون اخذ موافقت رسمی ابر زس نداشته و در صورت چنین اقدامی، سرویس وی قطع خواهد گردید.

8. کاربر حق انتشار مطالبی که به هر نوعی موجب تخریب حقوق اشخاص حقیقی و یا حقوقی شود را ندارد. مسئولیت عدم رعایت این بند به عهده کاربر بوده و ابر زس هیچ‌ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

9. کاربر اجازه ندارد هیچ ‌گونه ویروسی از قبیل  (Horses Trojan, Worms, Internet Viruses )و یا هرگونه ویروسی که در آینده نمایان شود ارسال نماید. همچنین اجازه کارهای تخریبی دیگر مانند (Hacking) را ندارد.

10. ابر زس هیچ‌گونه تعهدی در مقابل قانونCopyright ، علامت‌های تجاری و همچنین ثبت شدن و یا حق ثبت سرویس‌ها و تجهیزات و نرم‌افزارهای مربوط به کاربر را چه در ایران و چه در کشورهای دیگر به عهده نخواهد داشت و کلیه مسئولیت‌ها به عهده کاربر می‌باشد.

11. کاربر متعهد می‌گردد که از سرویس‌های مورد اجاره برای انتشار و تکثیر، فروش و پخش غیرقانونی نرم‌افزار، موسیقی، نوشته، فیلم، سریال، گزارش و هرگونه فایل متعلق به شخص یا شرکت ایرانی و خارجی، بدون اجازه آن‌ها استفاده ننماید و تمامی قوانین Copyright بین‌المللی اشاره‌ شده در قوانین سازمان تجارت جهانی را رعایت نماید. در صورت اعتراض شخص یا شرکت دارای حقوق و نداشتن مدارک کافی توسط کاربر، ابر زس قادر خواهد بود بنا به درخواست فرد یا شرکت دارای حقوق، اقدام به حذف محتویات مورد دعوی از روی سرور اجاره ‌شده و یا قطع دسترسی سرویس نماید که با توجه به اهمیت مسئله می‌تواند منجر به پایان سرویس ‌دهی بدون بازپرداخت مدت باقی‌ مانده گردد. همچنین کاربر متعهد می‌گردد از هیچ ‌یک از نرم‌افزارهای P2P مانند Torrent و Emule  جهت Download و یا Upload فایل‌های ناقض قوانین استفاده نکند و در غیر این صورت ممکن است بنا به شرایط ابر زس سرور مربوطه را مسدود نماید، در چنین شرایطی هیچ وجهی بازگردانده نخواهد شد.

12. سرویس درخواست شده پس از تأیید پرداخت هزینه اولیه طرح خریداری‌ شده به‌ صورت کاملاً خودکار، تحویل داده می‌شود.

تبصره: در صورت قرار گرفتن هر وضعیت تائید شده ای که امکان تحویل خودکار سرویس به مشتری وجود نداشته باشد، (مانند نیاز به منابع خارج از محدوده ی ماشین حساب سایت و ... ) پشتیبانی ابر زس موظف است در صورت پرداخت مشتری در اولین فرصت ممکن با هماهنگی کاربر سرویس درخواستی را در زیرساخت ابر زس تحویل مشتری نماید.

13. کلیه مکاتبات ابر زس با کاربر اعم از موارد فنی، مالی و... از طریق پست الکترونیک کاربر و یا ثبت درخواست در سامانه پشتیبانی صورت خواهد پذیرفت. کاربر نیز متعهد است به‌ منظور مکاتبه با ابر زس و جهت تسهیل در امر پشتیبانی از طریق ثبت درخواست در سامانه پشتیبانی اقدام نماید. 

14. هرگونه مکاتبه مبنی بر اعمال تغییرات و یا ارسال اطلاعات محرمانه باید از طریق ثبت درخواست در سامانه پشتیبانی و یا ارسال نامه کتبی با امضاء کاربر (یا نماینده وی) که در سامانه ضمیمه می‌گردد، صورت پذیرد.

15. ابر زس موظف است برای حفظ محرمانگی اطلاعاتِ کاربران اقدامات مقتضی را انجام دهد.

16. کاربر متعهد می‌گردد اقدامات لازم جهت جلوگیری از هرگونه اختلال نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و شبکه ای در سرویس مربوطه را انجام دهد. بدیهی است کلیه مسئولیت‌های حقوقی و قانونی ناشی از ایجاد اختلال بر عهده کاربر می ‌باشد.

تبصره: در صورت بروز اختلالات فوق، ابر زس مجاز است بدون اخطار قبلی و تا رفع مشکل اقدام به خاموش کردن سرویس نماید. در برخی موارد اتصال مجدد با جریمه همراه خواهد بود.

17. ابر زس در صورت دریافت اخطار کتبی از مبادی قانونی به دلیل عدم رعایت موارد قانونی، مجاز به قطع سرویس بدون اطلاع قبلی خواهد بود. در این صورت هیچ‌ گونه مسئولیتی متوجه ابر زس نخواهد بود.

18. استفاده از سرویس اینترنت موجود بر روی سرورها و سرویس IDC در محل دیگر به هر نحو (اعم از استفاده از Tunneling و VPN(فیلترشکن) و PPTP و ...) مجاز نمی‌باشد و در غیر این صورت ابر زس مجاز به قطع خدمات کاربر بدون اطلاع قبلی می‌باشد.

19. با توجه به‌ ضرورت کنترل کیفیت تجهیزات فیزیکی در مرکز داده‌های ابر زس(دیتاسنترها)، ابر زس می‌تواند هر زمان که صلاح بداند با هماهنگی قبلی کاربر جهت انجام امور کنترل کیفیت زیرساخت اقدام به عملیات تعمیر و نگهداری(maintenance) نماید. کاربر نیز موظف به انجام همکاری‌های لازم طول مدت این عملیات می‌باشد.

20. در صورت عدم فعال ‌سازی سرویس و یا وجود هرگونه مغایرت در سرویس ارائه ‌شده با مشخصات درخواست شده، کاربر موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت 48 ساعت از تاریخ خرید از طریق ثبت درخواست در سامانه پشتیبانی به ابر زس اعلام نماید و ابر زس موظف است مراتب اصلاح را حداکثر ظرف 48 ساعت از طریق درج کتبی در یکی از درگاه‌ های رسمی ابر زس به عمل آورد.

21. مبنای محاسبات ریالی و انتخاب محدوده منابع در ابر زس ماشین حساب های محصولات در سایت XaaS.ir می باشد و برای انتخاب سرویس هایی با شرایط خاص یا خارج از محدوده ی تعیین شده در محصولات سایت ابر زس با بخش فروش تماس حاصل فرمائید.

تبصره: در صورتی که به دلیل مشکلات فرآیندی از طرف ابر زس مشتری نتواند اقدام به تمدید سرویس خود نماید ابر زس موظف است در اولین فرصت ممکن اقدام به رفع مشکل تمدید نموده و بازه صرف شده برای رفع نقص فرآیند تمدید را به طول دوره ی تمدید سرویس مشتری اضافه نماید.

تبصره: تمدید سرویس ابری در صورتیکه خارج از محدوده زمانی مقرر انجام پذیرد، اگر از بازه تعیین شده برای حذف سرویس خارج نشده باشد شامل "هزینه نگهداری از سرویس" خواهد شد. این هزینه معادل مبلغ مبنای منابع اشغال شده ( دیسک و IP) توسط سرویس در زیر ساخت خواهد بود.

ذخیره اطلاعات سرویس ابری شما تنها در دیسک های متعلق به سرویس خریداری شده مجاز می باشد و ابر زس مسئولیت نگهداری دیتای خارج از محدوده ی فضای ذخیره سازی مشتری را ندارد.

22. در صورت بروز هرگونه خسارت به ابر زس و یا اشخاص حقیقی و حقوقی ثالث دیگر که ناشی از اعمال کاربر و یا عدم رعایت مفاد این توافقنامه توسط کاربر باشد، کاربر متعهد و موظف به جبران خسارت وارده و پاسخگویی به مراجع قضایی خواهد بود. 

23. کاربر حق ارسال نامه‌های الکترونیکی در حجم زیاد (Spamming) که خلاف ضوابط استفاده از خدمات اینترنتی و موجب فشار بر روی تجهیزات و بروز اختلال در خدمات سایر کاربرها می‌گردد را ندارد. کاربر متعهد می‌گردد که IPهای خریداری شده را به دلیل انجام اعمال ناقض قوانین ملی و بین المللی وارد هیچ ‌یک از لیست‌های سیاه معتبر ننماید و در غیر این صورت جبران خسارت و اقدامات مقتضی جهت خروجIP ها از لیست‌های سیاه مربوطه بر عهده کاربر می‌باشد.

24. کاربر مسئول تمامی اطلاعات مبادله شده درIP های تخصیص ‌یافته و اطلاعات موجود بر سرورهای مورد استفاده بوده و ابر زس هیچ‌گونه مسئولیتی در این رابطه نخواهد داشت.

25. مالکیت و کنترل شماره‌های IP تحت نظر ابر زس می‌باشد و ابر زس حق هرگونه تغییر و جابجایی هر شماره IPرا در هر زمان برای خود حفظ می‌نماید و تنها در مواقع ضروری این تغییرات طی اطلاع کتبی با کاربر هماهنگ خواهد شد. 

تبصره: با توجه به لزوم مطالعه ی قوانین و مقررات قبل از خرید مشتری در صورتی که در خصوص عدم تغییر IP در سرویس های خود الزاماتی دارد موظف است قبل از نهایی شدن کامل خرید سرویس خود این موضوع را کتبی در یکی از کانال های رسمی ابر زس اطلاع رسانی نماید. تا تمهیدات لازم برای این عدم تغییر در نظر گرفته شود.

26. کاربر متعهد است برای سرویس‌دهی بهتر در مواقع لزوم دسترسی‌های لازم را برای تغییر در تجهیزات و تنظیمات آن‌ها در اختیار ابر زس قرار دهد و همچنین همکاری‌های لازم جهت برآورده سازی آن را با ابر زس داشته باشد.

27. کاهش فضای ذخیره ‌سازی منوط به عدم محدودیت فنی با توجه به وضعیت سرویس می‌باشد.

28. عدم استفاده کاربر از سرویس، دلیلی بر عدم محاسبه زمان سپری ‌شده در بازه سرویس نمی‌باشد.

29. ملاک تشخیص میزان استفاده از منابع، گزارش های سامانه بیلینگ و پرتال ابر زس خواهد بود.

30. در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین ‌شده، ابر زس حق دارد سرویس را بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت قطع نماید و مراتب را به اطلاع کاربر برساند. همچنین کاربر موظف است هزینه ما به ‌تفاوت را برای بازه‌ای که سقف منابع را رعایت نکرده است، پرداخت نماید.

31. حداکثر زمان نگهداری داده‌های کاربر پس از پایان سرویس برای سرویس‌های ساعتی 8 ساعت و در سرویس‌های ماهانه 7 روز می ‌باشد و پس از گذشت این مدت داده‌های کاربر به‌ طور کامل حذف خواهد گردید و ابر زس هیچگونه مسئولیتی در قبال داده‌ی کاربر پس از گذشت این زمان نخواهد داشت.

32. ابر زس متعهد به بازگشت وجه مانده سرویس، طبق تاریخ درخواست حذف سرویس کاربر تا تاریخ پایان طول سرویس با کسر 20 درصدی (هزینه حذف سرویس زودتر از تاریخ پایان دوره) می باشد.

تبصره: حذف سرویس زودتر از موعد تنها با ثبت درخواست کتبی در سامانه پشتیبانی امکانپذیر است.

سرور ابری(VPS)

33. در سرور های ابری VPS تنها قابلیت استفاده از یک IP در نظر گرفته شده است.

34. در سرویس‌های سرور ابری(VPS ) ساعتی ملاک پایان سرویس و قطع آن اتمام موجودی کیف پول کاربر خواهد بود و این سرویس‌ها تا زمانی که توسط کاربر قطع نشوند ادامه خواهند یافت. مشتری میتواند طبق صلاحدید از پنل مدیریت سرور ابری خود نسبت به توقف یا حذف سرویس اقدام نماید.

35. در سرویس‌های سرور ابری(VPS ) ساعتی ملاک محاسبه هزینه‌ها در بازه‌های دو دقیقه‌ای و به شرح زیر می‌باشد:

• چنانچه سرور کاربر در وضعیت running قرار داشته باشد تمام هزینه‌ی سرویس که شامل هزینه‌ی RAM، CPU و فضای ذخیره ‌سازی و IP می‌باشد که محاسبه و لحاظ می‌گردد.

• چنانچه سرور کاربر در وضعیت pause قرار داشته باشد، به دلیل عدم استفاده از CPU ، صرفا هزینه RAM و فضای ذخیره ‌سازی وIP محاسبه و لحاظ می‌گردد.

• چنانچه سرور کاربر در وضعیت shutoff قرار داشته باشد، به دلیل عدم استفاده از RAM و CPU در این بازه، صرفا هزینه‌ی فضای ذخیره‌ سازی محاسبه و لحاظ می‌گردد.

36. کاربر میتواند در طول بازه ی سرویس خود یکبار درخواست پشتیبانگیری از سرویس و دیتای خود را بصورت رایگان داشته باشد.

تبصره: درخواست های بیش از یکبار در طول دوره سرویس ابری با اخذ هزینه امکانپذیر خواهد بود. مبلغ هزینه بعد از اعلام کاربر از طرف تیم پشتیبانی بر مبنای میزان دیتای سرویس اعلام خواهد شد.

دیتاسنتر ابری(VPC)

37. در صورت عدم درخواست سرویس پشتیبان‌گیری برای سرویس VPC توسط کاربر، از دست رفتن داده‌ها به هر دلیلی که باشد، هیچ مسئولیتی متوجه ابر زس نخواهد بود و پشتیبانی و نگهداری از برنامه‌ها و داده‌های سرور یا سرورها پس از راه‌اندازی اولیه به عهده کاربر می‌باشد. 

درایو ابری(Drive) 

38. به هر حساب کاربری تنها می توان یک اکانت درایو ابری اختصاص داد. 

39. با توجه به طرح های توسعه محصولات در ابر زس تا اطلاع ثانویه از پذیرش کاربران جدید معذوریم.

40. با توجه به طرح توسعه محصولات در ابر زس تا اطلاع ثانویه تمدید درایو ابری تنها بصورت یک ماهه امکان پذیر است.

رعایت اصول مشتری مداری و SLA

41. در صورت گذشت 48 ساعت از زمان اطلاع رسانی رسمی اولیه به منظور حفظ مشتری مداری و رعایت SLA مدت زمانی توافقی به طول سرویس خریداری شده اضافه خواهد شد.

42.   SLAارائه شده توسط ابر زس، مطابق جدول زیر می‌باشد. همچنین در راستای رعایت اصول مشتری مداری، چنانچه کاهش محسوس کیفیت و یا قطعی در سرویس بیش از SLA تعیین شده از سمت ابر زس وجود داشته باشد، با اعلام و درخواست کاربر، بر اساس جدول زیر، جهت جبران، به بازه‌ی سرویس یا به میزان شارژ کیف پول کاربر به‌ صورت رایگان افزوده خواهد شد. لازم به ذکر است T میزان قطعی بیش از حد مجاز در ماه می‌باشد.

 منظور از قطعی در بند فوق، هرگونه قطعی ناشی از اختلال در زیرساخت ابر زس بوده و شامل اختلالات ناشی از تنظیمات نادرست داخل سرویس‌ کاربر نمی ‌باشد.

43. در صورت بروز هرگونه حادثه غیر مترقبه و سایر عوامل خارج از اختیار ابر زس از قبیل جنگ، اعتصاب، اغتشاش عمومی، صاعقه، آتش ‌سوزی، زلزله، سیل، وضع قوانین و مقررات و دستورالعمل‌های دولتی، قطع خطوط مخابراتی شهری، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال قطع و نیز سایر موارد متوجه طرفین نمی‌باشد و طرفین حق هرگونه ادعایی نسبت به یکدیگر را از خود سلب می‌نمایند.

...
...